Prečo Brloh?

Prečo názov Brloh?
V roku 1995 sme plný elánu otvorili prvý Brloh v centre Bratislavy. Keďže sa nachádzal v Centrál pasáži, cvične sme si ho „na nečisto“ pomenovali „Centrála“. Mali sme už zariadenie, sortiment, aj ako-také technické vybavenie (písací stroj, šanón na faktúry, kalkulačku a jeden počítač), ale názov nie. Chceli sme, aby bol náš obchodík nielen klasickou predajňou, ale aj miestom stretávania sa ľudí s podobným životným štýlom. Neotvárali sme ho pre seba, ale najmä pre ľudí. Preto sme sa rozhodli umožniť našim vtedajším zákazníkom, aby si „svoj“ obchod pomenovali sami a spustili našu prvú súťaž – súťaž o názov predajne.
Poprichádzali nám samé úletené návrhy. Nepozdával sa nám však ani jeden. Keď už sme to chceli vzdať, prišiel do predajne Milan Dubnický (výtvarník a autor mnohých obálok fantasy kníh) a navrhol nám BRLOH. Priniesol rovno aj hotové logo. Zapáčilo sa nám, lebo…
Brloh – znamená skrýšu, útočisko, zázemie, domov. Miesto kam si aj drak vo fantasy príbehoch ukrýva svoje poklady.
Vo svojich súkromných Brlohoch môžete čokoľvek, stať sa kýmkoľvek a ulietať do vymyslených svetov kedy sa vám zachce. A ak zatúžite po niečom čo vám chýba do výbavy vášho súkromného Brlohu, stačí si zájsť na miesto, ktoré patrí všetkým. Jeho obyvatelia majú rovnaké záujmy a vždy tu nájdete niekoho ochotného vypočuť si vaše túžby, pocity, dojmy z filmu, knihy, hry….alebo môžete prísť len tak pokecať o živote, skrátka zabrložiť sa.